Večer odprtih cerkva

Bazilika Matere Usmiljenja – frančiškani
Večer sakralne umetnosti
Orgelske skladbe različnih avtorjev iz različnih obdobij in taizejski spevi.
20.00 prof. Renata Bauer, orgle
Tjaša Drovenik, orgle
Tjaša Hameršak, orgle
22.00 Taizéjski napevi, priložnostna vokalno-instrumentalna skupina
23.00 Gabrijela Grabušnik, orgle

Stolnica – sv. Janez Krstnik
Slavilni večer
Umetniki so gradili cerkve tako, da bi ljudem v njih bilo lažje slaviti Gospoda. To bo večer priložnosti za to. Razne skupina pa nam bodo pri tem pomagale.
19.00 Zbor karizma – maša in slavljenje
20.30 Skupina lumen – slavljenje
21.15 Prenova v duhu- slavljenje
22.15 Skupina veselje – slavljenje in maša

Cerkev sv. Magdalene – jezuiti
Ignacijeva duhovnost
Sv. Ignacij Lojolski še danes s svojim duhovnim bogastvom navdihuje in spodbuja. Kar velik del župnij našega mesta je zgodovinsko povezana z jezuiti, ki jih je ustanovil sv. Ignacij. Ta večer bo namenjen osebnim srečanjem in pogovoru ob njegovem liku.
20.00 predstavitev cerkve
Priložnost za spoznanje cerkve in dela jezuitov.
20.30 Vodena meditacija
Joga in podobne tehnike so pravi hit. A tudi krščanstvo pozna meditacijo.
21.30 Ogled filma in pogovor
Življenje sv. Ignacija je življenje vojaka, grešnika in svetnika. Vse to bomo doživeli ob filmu
23.30 eksamen
Po prijetnem srečanju, druženju in pogovoru bo priložnost še za eksamen – razločevanje, kar je eden temeljnih priporočil sv. Ignacija Lojolskega.

Kapela Šolskih sester na Strossmayerjevi
Večer z redovnicami
Bogastvo življenja Cerkve je povezano tudi z ustvarjanjem in raznovrstnostjo služb v njej. Ta del večera nam bodo zato obogatile redovnice iz našega mesta in je tudi priložnost za pogovor z njimi.
20.00 Marijine sestre
Z njimi boste lahko prebirali Božjo besedo, ob njej razmišljali in se navduševali za življenje po njej.
21.00 Skupnost Loyola
Skupnost Loyola je vedno povezana s krajevno Cerkvijo in škofom. Zato bo molitev povezana s podobo bl. A. M. Slomška.
22.00 uršulinke
Tisto, kar krasi sestre skupnosti uršulink, je skrb za duhovno vzgojo posameznih skupin. Ta večer boste lahko z njimi preživeli ob prepevanju psalmov.
23.00 Šolske sestre
Kapela je v materni hiši skupnosti. S sestrami, ki v tem letu slavijo 150 let delovanja, boste lahko molili rožni venec in prepevali taizejske speve.

Cerkev sv. Jožefa – kapucini
Večer ob sv. Frančišku
Zgodovina našega mesta je tesno povezana s podobo sv. Frančiška. Minoriti, frančiškani in kapucini, pa seveda tudi Šolske sestre. Tudi papež Frančišek nam kaže na njega. To bo torej priložnost srečanja z njegovim delom.
20.00 molitev s skupino studenček
Priložnost za pesem in hvalnico, ki je bila tako značilna drža sv. Frančiška
20.30 spoznavanje frančiškove karizme
Ne samo veliki redovi, tudi mnoga združenja so del poti življenja njegovih karizem danes.
21.00 Ogled filma in pogovor
Mnoge čudovite podobe so nastale v filmskih upodobitvah tega svetnika. Eno boste lahko spoznali ta večer.
23.00 srečanje
Frančiškovi bratje in sestre ne morejo živeti zase. Samo skupnost je potrebna.